Telefon
WhatsApp
BAŞKAN ADAYLARINDA GÖRMEK İSTEDİKLERİMİZ
300 X 250 Reklam Alanı

Siyaset insanı yönetme sanatıdır. İnsanları en iyi tanıyanlar, onların temayüllerini ve taleplerini en iyi bilenler, başarılı ve uzun ömürlü siyasetçi olabilirler. Yani siyasetçi başarılı olmak isterse, tam bir insan sarrafı olmalı, inanın değerini bilmeli ve ona saygı ve sevgiyle yaklaşmalıdır. Siyasetçi hem sosyolog hem psikolog hem de ekonomist olmalı. Neyi, nasıl, ne zaman, hangi imkanla yapacağını bilmeli, karşısında yönettiklerinin Allah’ın eşref kulları olduğunu, onların sayesinde (onların oylarıyla) oraya geldiğini, onlara hizmet için o makamda oturduğunu unutmamalıdır. Hoşgörülü, sabırlı, eleştiriye açık olmalı.  

     31 Mart yerel idareler seçimine şurada dört ay gibi kısa bir zaman kaldı. Bugünlerde aday adaylarının arasından adaylar belirleniyor. Partiden partiye değişmekle beraber adaylar, anketlerle, kamuoyu ve temayül yoklamalarıyla seçilecek. Adalet ve Kalkınma Partisi de, anketler yaptı, temayül yoklamaları yaptı. Telefon anketleri yapıldıktan sonra adayları, parti mensuplarına, parti üyelerine sordular. İnşaallah alınan sonuçlar belirleyici olacak ve küslük- dargınlık olmayacak. 

      Çumra’mızda da seçime giderken mevcut başkanımızın yanı sıra yeni aday adayları ortaya çıktı. Gördüğüm kadarıyla aday adaylarımızın hepsi de Çumra’yı yönetecek, Çumralıya dört dörtlük hizmet edecek vasıfta ve kalitede. Hangisi seçilirse seçilsin, Çumralı kazanacak, hiç birinden pişmanlık görmeyecek. Mevcut başkanımız Sayın Recep Candan, olgun, tecrübeli, yumuşak, hayır sözcüğünü çok kullanmayan, hep olumlu düşünen, istişareye önem veren bir insan. Yaptıkları yapacaklarının teminatıdır. Yine aday adayı olan Hüseyin Alagöz hocamız, hakeza yirmi yıllık belediyeci, dört başkanla başkan yardımcısı olarak sorunsuz çalışmış, halkla ilişkileri dört dörtlük olan bir aday adayımız. Çumra’mızda Emniyet müdürlüğü yapmış Seyit Çimen kardeşimiz de, Çumra’da doğmamış ancak Çumra’da yakınları ve hemşehrileri bulunan, hayalleri ve heyecanı olan, kariyer sahibi ve hizmet aşkı bulunan bir kardeşimiz. Konya Büyükşehir Belediyesinde kültür hizmetlerinde aktif görev yapan Ramazan Danış da kapasiteli ve kabiliyetli bir kardeşimiz. Seçilirse seçmenlerini pişman etmez. 

     Evet, başkan adayında olmasını istediğimiz vasıfları şöyle sıralayabiliriz: 

    1- Başkan, halkın içinde, düğününde, derneğinde bulunmalı, sokakları gezmeli, sorunları yerinde tespit etmeli, bizzat halkı dinleyerek taleplerini dinlemeli, öğrenmeli ve istişareye önem vermelidir. 

    2- Başkan, sabırlı ve fedakâr olmalıdır. Telefona çıkmalı, kapılarını halka kapatmamalı, haftada bir günü halk günü ilan etmelidir. 

    3-Başkan, vizyoner olmalı, yönettiği bölgenin, şehrin ihtiyaçlarını bilmeli, kimsenin aklına hayaline gelmeyen, ayağı yere basan projeleri olmalıdır. Sıradan, rutin belediye hizmetlerinin dışına çıkmalı, yıllarca hatırlanacak hizmetlere, projelere imza atmalıdır. 

    4- Başkan, iyi bir insan sarrafı olmalı, başta belediye personelinin saygısını, güvenini ve sevgisini kazanmalı. Tatlı- sert, toplayıcı ve kucaklayıcı bir yönetici olmalı. Belediyede iyi bir kadro kurmalı, işini iyi bilen, ehliyetli, liyakatli insanları seçebilmelidir, kadrosuna almalıdır. 

   5- Başkan, seçildiği gün parti rozetini çıkarmalı, ayrımcılık yapmamalı, hatıra göre belediye imkanlarını peşkeş çekmemelidir. Çalışanı ödüllendirmeli, çalışmayana kapıyı göstermelidir. 

   6- Başkan, sosyal ve kültürel belediyeci olmalı. Şehrinin engellisine, yaşlısına, dul ve yetimine sahip çıkmalı, sanatçılarını korumalıdır. 

    Hasılı başkan, kapısı açık, gönlü açık, sözü açık, davasına ve milletine adanmış bir kişi olmalı. Seçilince hem şehri, hem halkı, hem de partisi kazanmalı. 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

300 X 250 Reklam Alanı

Puan Durumu

Takım OM G M P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20

Reklam

Çumra Nöbetçi Eczaneler

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği